SKUTEČNÉ ORTOPEDICKÉ MATRACE, KTERÉ VÁM ZMĚNÍ ŽIVOT

Jak vybrat tu správnou matraci Spirit Superior?

 

vyber-matrace-spirit-superior-2022- NB

 

Řada luxusních ortopedických matrací Spirit Superior je vlajkovou lodí největšího výrobce matrací v ČR, Hilding Anders. Kvalitní česká výroba a švédské technologické patenty jsou zaručený recept na špičkové zdravotní matrace. Spirit Superior obsahuje 6 ortopedických modelů, kde každý je speciálně vyladěn pro určitý typ spáče. Jedná se o naprostou špičku na českém trhu, od použitých materiálů, inovativní konstrukce až po extra dlouhou záruku 10 let. Mezi ortopedickými matracemi těžko naleznete konkurenci, která by se jí rovnala. Pojďme se podívat na to, jak vybrat tu správnou matraci právě pro Vás.


 


Přehled zdravotních matrací dle ideálního spáče

Pokud se vám článek nechce číst, tak na konci naleznete jednoduchý přehled zdravotních matrací dle spáče. Tzn. dle:

  • váhy
  • polohy při spánku
  • jak často měníte polohu

Takže se u dané matrace můžete jednoduše "najít". 

 

Tuhost matrace

Tuhost je velmi důležitým faktorem při výběru Vaší nové matrace. Obyčejně se udává na stupnici od 1 do 10 (různí výrobci mohou používat i jiné stupnice). Téměř každý z nás ví, zda preferuje měkčí nebo tvrdší ležení a obvykle to vychází z toho, na jaké matraci právě teď spí. Ale není to zcela správný postup, protože současná matrace už nemusí být v nejlepší kondici, dokonce může být proleželá a tím pádem může preference tuhosti zkreslovat. Nejlepší proto je se orientovat dle Vaší váhy. Většinou muži preferují tvrdší ležení a ženy naopak měkčí, ale není to úplně železné pravidlo. Obecně se lze orientovat dle následovní stupnice:

Tuhost 3-4 
opravdu měkké matrace
ideální pro váhy do 50kg

Tuhost 5-6
středně měkké  
ideální pro váhy 50-70kg

Tuhost 6-7
střední tuhost
ideální pro váhy 70-90kg

Tuhost 7-8
tužší matrace 
ideální pro váhy 90-110kg

Tuhost 8-9
tuhé matrace 
ideální pro váhy 110-130kg

Tuhost 9-10
opravdu tuhé matrace
vhodné pro vyšší hmotnosti 130-150kg a výše 

 

Výhodou luxusních matrací Spirit Superior je, že mají prakticky pro každou váhovou kategorii odladěný model. Takže najít tu správnou kombinaci tuhosti a pružnosti by neměl být problém. Mrkněte na grafiku na začátku článku, kde naleznete jednotlivé modely přehledně zobrazené na váhové ose. Ideální matrace pro lehčí váhové kategorie je Spirit Superior Cloud. Naopak, pokud hledáte matraci, která zvládne třeba 200kg, Spirit Superior Nucleus je jasná volba. 

 

Pružnost matrace

Pružnost matrace určuje, jak lehce se Vám na ní bude měnit poloha při spánku. Pokud je matrace hodně pružná, dá se v sportovní terminologii přirovnat k “rychlému tenisovému povrchu”, tzn. že otáčení půjde opravdu bez problémů. Naopak, pokud je pružnost nižší, tak tělo bude mít tendenci do matrace “zaplout” a pokud se budete chtít otočit, budete cítit valivý odpor. Pocitově je to přesně, jako když se chcete dostat z důlku. U pružnosti proto dbejte nato, jak moc se v noci vrtíte - spíte pouze na zádech? Pak bude ideální model Spirit Superior Visco. Otáčíte se z boku na bok? Pak volte pružnější model Spirit Superior LatexSpirit Superior Triumph nebo Spirit Superior Comodore.

 

Konstrukční prvky 

Řada ortopedických matrací Spirit Superior využívá nejnovější poznatky na poli výroby matrací. U málokteré matrace naleznete tolik inovací jak u materiálů, tak u konstrukce. V této sekci Vám přiblížíme některé z nich. 

Spine protector - zpevněná vrstva v jádru matrace - je to tzv. roznášecí zóna, která pomáha rozložit tlak těla na celý povrch matrace. Jinými slovy pomůže tomu, aby Vás nikde nic netlačilo. Spine-protector obsahují všechny modely řady Spirit Superior kromě modelu Spirit Superior Comodore, který má speciální pružinové jádro.

Ramenní a bederní zóny - v těchto částech matrace reaguje specifickým způsobem, např u ramen při spaní na boku trošku "povolí", aby tělo a páteř udrželo v neutrální poloze. Ramenní zóny můžou dokonce být ze speciálních materiálů, jako u modelu Spirit Superior Nucleus, který u ramen nabízí 2 různé pocity ležení. Naopak bederní zóna při spaní na zádech hezky podrží bederní páteř, aby se neprohýbala. Zato vám vaše záda poděkují.

Multi-vrstvé jádro - kombinace 4 nebo dokonce až 5 vrstev pěn přináší vlastnosti, o kterých si ostatní značky můžou jen nechat zdát. Nepřekonatelná pružnost, přizpůsobivost, vzdušnost, ale také pevnost je výsadou ortopedických matrací Spirit Superior. Pružinové jádro modelu Spirit Superior Comodore má nejenže 1500 samostatných pružin, ale také hybridní konstrukci s 2 izolačními vrstvami DynamicResponse. Pružnost a odezva této matrace je absolutní top na českém trhu. 

Potah s 3D termo-control - potah, který kombinuje špičkové materiály různých vlastností. Dutá vlákna, přírodní vlákna, 3D ventilační mřížka přináší nepřekonatelnou termoregulaci (v létě na matraci není horko a v zimě nechladí), hygienu a pohodlí. Potah je tak skvělý, že vám bude líto na něj dávat povlečení. 

 

Nosnost matrace

Nosnost udává, jak těžkého spáče matrace zvládne bez toho, aby došlo k jejímu poškození. Pozor, není to to samé, jako ideální váha spáče. Tu si můžete odvodit od tuhosti matrace a také ji naleznete u každé matrace v přehledu níž. 

 

 

Přehled zdravotních matrací Spirit Superior dle ideálního spáče

 

 

495-1_matrace-spirit-nucleus-kombo

Spirit Superior Nucleus

Prémiová odolná matrace pro vysokou zátěž, která je extra pohodlná
 

Ideální spáč: 

váha: 50-200kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku, na břiše
v noci může často měnit polohy

Více informací

 

492-3_matrace-superior-latex-2

Spirit Superior Latex

Univerzální pevnější matrace, se vyšší pružností a skvělou podporou
 

Ideální spáč: 

váha: 70-130kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku, na břiše
v noci může často měnit polohy

Více informací

 

501-1_matrace-spirit-superior-visco-2

Spirit Superior Visco

Středně tuhá matrace, s nižší pružností, krásně přizpůsobivá
 

Ideální spáč: 

váha: 50-90kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku
v noci nemění polohy

Více informací

 

498-2_matrace-spirit-superior-triumph-2

Spirit Superior Triumph

Extra pružná matrace, se střední tuhostí pro lehké otáčení
 

Ideální spáč: 

váha: 50-100kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku
v noci může často měnit polohy

Více informací

 

489_spirit-superior-comodore-inside

Spirit Superior Comodore

Univerzální pružná a přizpůsobivá matrace, s inteligentní tuhostí 


Ideální spáč: 

váha: 50-140kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku, na břiše
v noci může často měnit polohy


Více informací

 

486-1_spirit-cloud-superior-komplet

Spirit Superior Cloud

Měkkoučká matrace, s dobrou pružností, která Vás krásně obejme
 

Ideální spáč: 

váha: 50-70kg
poloha ve spánku: na zádech, na boku
v noci může často měnit polohy

Více informací

 

 

Pořád si nejste jisti výběrem? Nevadí, napište nám na náš online chat nebo zavolejte na 

739 098 080

Affiliate program